MADE - projektne aktivnosti

Diseminacije na Učiteljskom vijeću OŠ Medvedgrad

Sudionici strukturiranih tečajeva unutar Erasmus+ projekta MADE: Medvedgrad Aspires to be Daring&Embracing su 4. siječnja 2023. godine na Učiteljskom vijeću OŠ Medvedgrad prezentirali svojim kolegicama i kolegama novostečena znanja, vještine i spoznaje za provođenje integrirane i multidisciplinarne izvannastavne aktivnosti te za rad s učenicima s manje mogućnosti.

Učiteljica razredne nastave Ines Stanišak Pilatuš, učiteljica glazbene kulture Zrinka Mihovilović Krajina te pedagoginja Vedrana Kurjan Manestar predstavile su inovativne pristupe za razvoj inkluzivne sredine kroz umjetnost, glazbu i ples. Sudionici su oduševljeno predstavili pristupe za kreiranje inkluzivne učioničke atmosfere koristeći ova kreativna sredstva.

Učiteljica razredne nastave Diana Kaurić i učiteljica vjeronauka Ivana Gašljević Vukobradović prenijele su nove metode poučavanja na temelju snage i prednosti pojedinaca nakon sudjelovanja u tečaju. Fokus tečaja bio je na neformalnim oblicima učenja i holističkoj perspektivi u razredu. Učitelji su naglasili važnost inkluzije u raznolikim skupinama učenika, pridonoseći pozitivnom ozračju u školskom okruženju.

Učiteljica informatike Josipa Novogradec i učiteljica prirode i kemije Magdalena Lučić, predstavile su ključne spoznaje o važnost podizanja svijesti učenika o klimatskim promjenama te poticanju na održive promjene.

Logopedinja Lidija Vugrin i učiteljica razredne nastave Matea Mužek donijele su ključne strategije za učinkovitu inkluziju učenika s posebnim potrebama nakon tečaja koji se fokusirao na talijansko iskustvo prevladavanja segregacije. Sudionici su dobili alate za prevenciju izolacije i odbacivanja, pridonoseći inkluzivnom okruženju u našoj školi.

Diseminacija provedena na Učiteljskom Vijeću omogućila je učiteljima dijalog o novim pristupima i metodama stečenim na strukturiranim tečajevima. Učitelji su izrazili entuzijazam za primjenu novih saznanja u praksi, ističući važnost kontinuiranog profesionalnog usavršavanja za unapređenje kvalitete obrazovanja u našoj školi.

objavio: Josipa Novogradec   datum: 11. 1. 2024.