MADE - projektne aktivnosti

DigiFiles - digitalno oglašavanje projekta

Učenici sedmih razreda koji pohađaju izvannastavnu aktivnost MADE-DigiFiles su pod mentorstvom učiteljice informatike Josipe Novogradec učili o digitalnom oglašavanju projekta te su izradili logotip projekta i digitalne materijale za naslovnicu Facebook stranice projekta.

Unutar ove izvannastavne aktivnosti, učenici su temeljito proučavali koncepte i tehnike digitalnog oglašavanja. Ovo uključuje razumijevanje ciljeva oglašavanja, identifikaciju ciljane publike, analizu konkurencije te primjenu različitih alata i platformi za postizanje marketinških ciljeva. Osim toga, učenici su proučavali relevantne pojmove iz područja Erasmus+ programa, kao što su međunarodna suradnja, razmjena iskustava i obogaćivanje obrazovnih iskustava putem europskih projekata.

Kroz ovu aktivnost, učenici su stekli praktično iskustvo u izradi digitalnih materijala i resursa, kao što su logotip projekta i materijali namijenjeni za naslovnicu Facebook stranice projekta. Ovo uključuje kreativno oblikovanje i primjenu alata za grafički dizajn kako bi stvorili prepoznatljiv vizualni identitet projekta. Učenici su također razvili vještine timskog rada i suradnje, što je ključni element u okviru kurikuluma iz informatike.

Ova izvannastavna aktivnost pruža učenicima priliku da primijene teorijsko znanje stečeno unutar kurikuluma iz informatike u stvarnom svijetu, istražujući digitalno oglašavanje i dizajniranje digitalnih materijala za promociju projekta. Osim toga, potiče ih na razvoj vještina kritičkog razmišljanja, timskog rada i komunikacije, što su ključne komponente suvremenog obrazovanja.

Josipa Novogradec, učiteljica informatike

objavio: Josipa Novogradec   datum: 19. 9. 2023.