NATJECANJA 2016./2017.

3. nagrada na državnom natjecanju iz matematike!

16. mjesto na državnom natjecanju u krosu!

Na međunarodnom matematičkom natjecanju Klokan bez granica i ove smo godine među 10% najboljih matematičara u Hrvatskoj!

Piše: Novinarska grupa

Nekoliko godina uzastopce naša škola ostvaruje izuzetno težak cilj: ima predstavnike na državnim natjecanjima! Kratko vam izlažemo natjecateljski put naših učenika i njihovih mentora.

ŽUPANIJSKA NATJECANJA:

BIOLOGIJA – Korina Čutić (7. a), Ana Čanaki (7. a), Rina Krnetić (7. a), Nera Krnetić (7. a), Anja Blažević (7. c), Patricija Runjak (8. a), Vitomir Đidara (8. b) i Filip Ljubenko (8. b)

FIZIKA – Filip Šljivarić (8. b)

GEOGRAFIJA – Dag Huljev Jakopač (5. a)

INFORMATIKA – Lovro Andrić (6. a), Marko Dodig (6. b), Aron Prezel (6. b)

i Jakov Stanić (6. b)

MATEMATIKA – Lucija Pongrac (5. b)

TEHNIČKA KULTURA – Lucija Pongrac (5. b)

TZK – stotinjak učenika sudjelovalo je na županijskim natjecanjima, a izdvojili  bismo prvo mjesto u krosu Tina Črčeka (6. b), Marka Dodiga (6. b), Leona  Mesića (6. c) i Marka Papića (6. c)

(neka su natjecanja popraćena u rubrici IZ SPORTSKOG DNEVNIKA)

VJERONAUČNA OLIMPIJADA – Mare Jerković (7. a), Nika Vuk (8. a), Magdalena Milić (8. a) i Lea Rezo (8. b)

• Učenica 5. b razreda Lucija Pongrac postigla je ono od čega bi se mnogima zavrtjelo u glavi – osvojila je 3. nagradu na državnom natjecanju iz matematike! Čestitamo joj i želimo još mnogo odličnih plasmana na natjecanjima!

Lucijina mentorica profesorica Manda Crnković kratko je izjavila:

Lucija je i prije državnog natjecanja bila u samom vrhu: na općinskom natjecanju bila je 3., a na županijskom 2. – riješenost testa 96%! Na državnom natjecanju u Primoštenu (od 3. do 5. travnja) natjecala se u konkurenciji sa 20 najboljih učenika iz Hrvatske te zauzela fantastično 4. mjesto i osvojila 3. nagradu! Lucija je darovita i marljiva učenica. Njezina ljubav prema matematici počela je još u vrtićkim danima i s prvim mozgalicama. Ono što je nekim učenicima “prava muka”, Lucija u tren izusti rezultat. Voli izazove i uvijek traži teže zadatke. Uložila je velik trud u prireme za natjecanje i dosta je radila sama. Od srca joj čestitam!

Za kraj ću ponoviti riječi poznate profesorice V. gimnazije, koja joj je rekla:

“Lucija, dobro došla u svijet matematike!”

• Unatoč izuzetno zahtjevnoj stazi na porečkom državnom krosu, visokim temperaturama i velikoj konkurenciji naši atletičari Tin Črček, Marko Dodig, Leon Mesić i Marko Papić ostvarili su izvrsno 16. mjesto! Svakako treba uzeti u obzir i činjenicu da su tek 6. razred te da uz treniranje i s malo više iskustva sljedeće godine mogu pokušati dosegnuti još bolje rezultate!

Uz iskusnog trenera profesora Gorana Firšta, kojem je ovogodišnje državno natjecanje četvrto u zadnjih pet godina, to je svakako moguće!

• I ove je godine međunarodno matematičko natjecanje Klokan bez granica našim učenicima  donijelo uspjeh! I dalje smo među 10% najboljih!

Spomenimo najuspješnije klokanovce: Lovro Ivanjko (2. a), Niko Jemin (2. b), Ivan Pongrac (2. d), Marija Hržić (3. a), Val Jagodar (3. a), Jan Katinić (3. b), Borna Jozić (3. c), Maita Kljajić (3. c), Dora Stanzl (3. d), Jakov Ivanjko (4. a), Anis Prezel (4. b), Rio Jagodar (5. a), Mislav Milić (5. c) i Leon Tonković (7. b). Naprijed matematičari!

Ponosni smo što imamo tako puno mudrih glavica i baš zato smo sigurni da se imamo čemu veseliti i sljedeće godine! Čestitamo i učenicima i mentorima!

objavio: Sanja Lijović   datum: 8. 7. 2017.