FESTIVAL JEDNAKIH MOGUĆNOSTI

Pišu: Ema Firšt, 6. b, Novinarska grupa

U Hrvatskoj ima mnogo festivala, posvećeni su glazbi, glumcima, srednjem vijeku, vatrometu pa čak i svjetlu, ali za Festival jednakih mogućnosti nismo čuli! Upravo je na taj festival, već 16. po redu te održan od 23. do 25. svibnja, pozvana i OŠ Medvedgrad. Na Festivalu mogu sudjelovati svi uzrasti, a našu školu predstavljali su učenici 2. c i 3. b, inače članovi dramske skupine koju vode učiteljice Branka Senzel i Diana Kaurić.

Kako je nastup izgledao? U igrokazu Krugovi zajedništva učenici ulaze na pozornicu s obručima različitih boja, podijeljeni u pet skupina te kostimirani kao Čitači, Nogometaši, Crtači, Maštači i Balerine. Svaka skupina stoji u svom obruču. Zaigraju igru u kojoj na potvrdan odgovor učenice u ulozi Voditeljice izlaze iz svog obruča.

Tko voli jesti špinat? Tko zna nacrtati slona žmirećki? Čija mama ima plavu kosu? Tko voli matematiku?...

Na zadnje pitanje Tko voli plesati? naši mali umjetnici izišli su iz svojih krugova i zaplesali uz pjesmu Justina Timberlakea Can't stop the feeling te poslali poruku da svi mi, bez obzira na međusobne razlike u načinu života ili karakterima, imamo puno toga zajedničkog – želju za prijateljstvom, smijehom i ljubavlju.

„S festivala imamo samo pozitivna iskustva i sljedeće ćemo se godine sigurno odazvati na mogući poziv“, rekla je učiteljica Diana Kaurić.

Vjerujemo da će mali glumci i njihove učiteljice i sljedeće godine imati što pokazati!

objavio: Sanja Lijović   datum: 6. 7. 2017.