Vršnjaci pomagači

Projekt Unicef – Za sigurno i poticajno okruženje među školama

VRŠNJACI POMAGAČI 5. razredi

Naša škola već više godina provodi program UNICEF-a pod nazivom „Stop nasilju među djecom“. Jedna od aktivnosti programa je i formiranje vršnjačke grupe podrške „Od samog sebe do pomoći drugome“ koja promiče brižnost, uvažavanje i prijateljstvo u školi.

S tom svrhom u školi će se organizirati radionice za učenike koji su u svom razrednom odjelu izabrani za „Vršnjake pomagače“. Cilj rada na radionicama je osvješćivanje vlastitih snaga i sposobnosti, unaprjeđivanje socijalnih i komunikacijskih vještina i vježbanje suradničkih odnosa, te vježbanje zastupanja i zauzimanja za sebe i druge na siguran način.

Učenici će povećati svoju toleranciju na različitost, znati će prepoznati nasilje i reagirati na isto na siguran način, više će uvažavati svoje i tuđe emocije i potrebe.

Nakon provedenih radionica, učenici svakog 5.razreda u svojem razrednom odjelu na satu razrednika uz pomoć razrednice provode iste radionice. Teme koje će biti obuhvaćene su: Upoznajmo sebe i druge; Sličnosti i razlike među nama; Moje i tvoje potrebe; Empatija; Iskazivanje pozitivnih poruka; Unutarnje snage; Komunikacijske vještine; Aktivno slušanje; Govor prihvaćanja i odbijanja; Asertivnost, Suradnja, Socijalna odgovornost, Stereotipi i diskriminacija. Svaka radionica uključuje i socijalne igre.

U  nastavku možete naći pripreme i radne listiće za aktivnosti učenika.

« Srpanj 2022 »