SVJETSKI DAN PLESA

Piše: Marija Kostelac, 8. c

13. svibnja, sada već tradicionalno povodom Dana škole, obilježili smo Svjetski dan plesa. Program je trajao punih dva sata, no vrijeme je proletjelo. Na samom početku  zbor je otpjevao nekoliko ulomaka najpoznatijih i omiljenih pjesama iz Disneyjevih animiranih filmova. Iznenađenje je bio solistički nastup i nekih učitelja, što se publici posebice svidjelo pa je atmosfera bila odlična i publika je zaplesala. Krenuo je potom natjecateljski dio, moglo se prijaviti za natjecanje u pjevanju ili plesu. Iako su većinom nastupali učenici mlađe generacije, potpuno su nadmašili sva naša očekivanja. Vidjeli smo brojne brižno pripremljene koreografije, ali i čuli lijepo otpjevane pjesme, osim engleskih čak je otpjevana i jedna na španjolskom! U plesnome dijelu izvodile su se akrobacije i špage kao od šale.Vidjelo se da su kandidati dali sve od sebe kako bi nas impresionirali. Nastupi su se redali jedan za drugim, moglo se vidjeti nervozno lice idućeg natjecatelja, kao i zadovoljna lica onih koji su već nastupali. Žiri nije imao lagan zadatak! Dok je ocjenjivan rad svakog izvođača, a da bi se održala pažnja publike, nastupile su školske mažoretkinje izvodeći koreografije koje su vrijedno vježbale cijele godine. Mogli ste ih vidjeti na probama u školskom predvorju. Plesne skupine Svjetlost u pokretu  i Osmijeh, čije su članice mnoge naše učenice, također su pokazale svoj zavidan repertoar, a posebnu pohvalu treba uputiti šarenilu kostima. Na vrhuncu iščekivanja žiri je proglasio pobjednike. Prvo mjesto u pjevanju osvojila je učenica iz 6. c, koja je sve oborila s nogu  poznatom pjesmom Celine Dion My heart will go on. Prvo mjesto u plesu osvojile su djevojčice iz 3. a razreda. Čestitke upućujemo ne samo njima nego i svim sudionicima programa. Program je došao kraju, a nama se nametnuo zaključak da je ovdje svaki Dan škole poseban. Iza svakog takvog dana stoji puno truda, rada i priprema učenika i učitelja. Svi daju sve od sebe kako bi što bolje promovirali svoju školu te njezin uspjeh. Lijepo je vidjeti da publika cijeni sav uložen trud i da se svake  godine odazove u velikom broju.

Svake godine ponovno iščekujemo idući Dan škole!

objavio: Sanja Lijović   datum: 13. 6. 2019.