PRVA POMOĆ U NOVOM...

Pišu: Iva Ivančić i Sara Sokol, 7. a

Početkom studenog, točnije od 2. do 4. studenog , učenici sedmih razreda Marko Dodig, Franka Esih, Nika Hlača, Iva Ivančić, Marija Kostelac, Lea Martinović, Lara Petrović, Marija Sajko, Sara Sokol, Roko Šimpraga i Zrinka Šimunović te jedina osmašica Rina Krnetić s veseljem su otputovali u Dom Crvenog križa u Novom Vinodolskom. Pod vodstvom učiteljice Irene Kaliman posjetili su Villu Rusticu kako bi se usavršili  i što više naučili o prvoj pomoći te, naravno, dobro zabavili.

Prva radionica počela je u 15 sati i educirala ih je o humanim vrednotama. Uslijedilo je  predavanje o pružanju prve pomoći, kome je pružiti te koja četiri osnovna pravila slijediti. Nakon večere bilo je vremena i za zabavu, večernji program (disko i karaoke) bio je zabavan, a budući da su učenici bili odvojeni od ostatka doma, mogli su biti i malo glasniji.

Drugi dan održana su predavanja o zamatanju rana te imobilizaciji, a slobodno vrijeme između predavanja učenici su iskoristili za šetnju. Nakon predavanja održana je vježba u kojoj je pokazano kako će izgledati radno mjesto na natjecanju iz prve pomoći.

Kraj susreta u Novom Vinodolskom brzo je došao, no učenici su mnogo naučili te se sprijateljili s volonterkama i demonstratoricama. Posebne pohvale zaslužili su predavači i volonteri jer su bili pripremljeni te su sve vrlo zorno pokazali!

I za kraj dodajemo da je bilo i smiješnih detalja! Na primjer, naša kolegica Lea Martinović ponijela je sa sobom toster za slučaj da ostane gladna, no toster je nažalost otkazao poslušnost baš u Novom Vinodolskom! Sva sreća da Lea nije bila gladna!

objavio: Sanja Lijović   datum: 20. 11. 2017.