Pišu: Ema Firšt, Nika Hlača i Marija Sajko, 6. b

U petak 28. travnja bilo je bučno, veselo i zabavno – proslavili smo Dan škole!

Nastava je taj dan bila organizirana u obliku radionica, sve u prijepodnevnim satima, a usporedo s njima u školskoj se dvorani odvijao svečani program posvećen ne samo Danu škole nego i Svjetskom danu plesa. Mogli ste vidjeti pjevačko i plesno natjecanje u koje su se prijavili pretežno učenici nižih razreda, pretpostavljamo da je onim većima bilo neugodno i stresno nastupiti pred mnogobrojnom publikom.

Ne pokušavajte ovo kod kuće!

Pobjednice plesnog natjecanja su Lana Maksan i Paula Mladić iz 4. a, a u pjevanju su briljirale Maita Kljaić i Dalia Alibegić iz 3. c. Čestitamo! U drugom dijelu programa uživali smo u nastupu mažoretkinja, mjuziklu Na putu do zvijezda  i završnoj točki zbora, koji je pjevao i plesao zajedno s publikom na hrvatsku verziju pjesme Can stop the feeling. Na školskoj web-stranici možete vidjeti videospot u kojem naši učenici i zaposlenici škole plešu na istu skladbu, samo u engleskoj verziji. Pogledajte, oduševit ćete se!

Puno je truda uloženo u cijeli program od natjecanja pa do mjuzikla (koji su za nas pripremili učenici od 6. do 8. razreda) te smo odlučili postaviti nekoliko pitanja o tome kako su tekle pripreme. Evo što smo saznali od profesorice Zrinke Mihovilović Krajine.

Budući da ste cijelu godinu radili s učenicima, jeste li zadovoljni nastupom?

Odlično je prošlo, jako sam  zadovoljna, svi su se silno trudili i puno su napredovali! Jako sam sretna  te ponosna na njih.

Planirate li sličan projekt?

Uvijek! Imamo u planu puno toga, ali još ne znam kada će biti sljedeći.

Nera Krnetić pjevala je glavnu pjevačku ulogu i oduševila nas svojim talentom.

Jesi li se bojala samostalnog pjevanja pred publikom?

Pa, i da i ne. Bojala sam se da ću zaboraviti tekst ili krivo otpjevati neku notu, da ću se osramotiti, ali isto tako nisam se bojala izići pred publiku.

Je li ti bilo neugodno u onim romantičnim scenama s Robertom?

Da, svi su se smijali i predlagali da čak zajedno i plešemo, ali ja sam bila protiv toga.

Nera i Lorena.

Livia Puškar fantastično je plesala vodeću plesnu ulogu.

Je li ti bilo draže plesati u mjuziklu ili sa zborom?

Bilo mi je ljepše sa zborom jer je bilo veselije i ja sam tu koreografiju učila druge.

Kako si se osjećala dok si plesala?

Bila sam sretna, uzbuđena i malo prestrašena.

"Zarazni" plesni pokreti!

Lorena Marić glumila je jednu od glavnih uloga.

Što bi nam rekla o svom sudjelovanju u mjuziklu?

Pa uloga mi nije bila toliko bitna koliko iskustvo. Probe su bile stvarno zabavne, zezali smo se, zaboravljali tekst i većinu vremena ''umirali'' od smijeha.

Kako ocjenjuješ suradnju s drugima?

Bilo je super surađivati s drugima! Otkriješ tuđe talente za koje prije nisi znao, na primjer da Roberto dosta dobro pleše.

Iva Ivančić vodila je drugi dio programa s Nikolom Tomasom Vurdeljom.

Jesi li imala tremu?

Malo, brinula sam se da ću nešto krivo pročitati, ali čim sam pročitala prvu rečenicu, oslobodila sam se treme.

Koji ti se nastup najviše svidio?

Svi su bili fantastični, ali meni se najviše svidjela izvedba Nere Krnetić.

Svim učenicima i učiteljima čestitamo Dan škole, zahvaljujemo na uloženom trudu u radionice i nastupe te se veselimo svim budućim sličnim prigodama. Ako vas zanima podrobniji presjek radioničkih aktivnosti te što su radile marljive i krativne ruke naših učenika i učitelja, potražite na web-stranicama škole!

objavio: Sanja Lijović   datum: 16. 5. 2017.