IZ SPORTSKOG DNEVNIKA: LUKA MATELJIĆ OSVOJIO MEDALJE NA ZIMSKOM BACAČKOM PRVENSTVU U SPLITU!

Piše: Vlatka Trputec. 8. b

Zimsko bacačko prvenstvo Hrvatske održano je 25. veljače 2017. na splitskom stadionu Park mladeži. Nastupio je i naš Luka Mateljić, učenik 8. b razreda. Luka je i na prijašnjim natjecanjima imao vrlo dobre rezultate, navedimo osvajanje 2. mjesta na školskom natjecanju u bacanju kugle. Na prvenstvu Hrvatske pokazao se kao jedan od najboljih time što je u drugoj seriji (od ukupno 6) bacio kuglu 13,58 m i tako dospio na 3. mjesto. Kao dokaz koliko je teško postići takav rezultat navodimo i činjenicu da je kugla teška čak 4 kilograma!

U bacanju koplja Luka se uspeo na najviše postolje. Do zadnje serije borio se s 3. mjestom, no u zadnjoj od ukupno 6 serija bacio je 43,04 m te dospio na pobjedničko postolje i ujedno ostvario  svoj najbolji rezultat. Nikako ne smijemo zaboraviti da se natjecanje odvijalo u lošim vremenskim uvjetima (vjetar i hladnoća), što je pridonijelo „lošijem“ rezultatu u bacanju kugle, ali ni to Luku nije spriječilo da ostvari odlične rezultate. Izjavio je da je iznimno sretan i zadovoljan postignutim rezultatima te da će se nastaviti truditi i svakodnevno trenirati.

Najbolji rezultat sezone!

Zanimalo nas je kako o Lukinim rezultatima razmišlja njegov trener Matija Jakopović, iskusni atletski trener bacačkih disciplina koji od 2010. trenira atletičare u AK Agram, jednom od najboljih atletskih klubova u Hrvatskoj:

Luka je k nama došao krajem 2015. godine i priključio se bacačkoj grupi. Probao je sve discipline, a najbolje mu leže koplje i kugla. Ove je godine u Splitu postao prvak Hrvatske u bacanju koplja u kategoriji kadeta te je bio treći u bacanju kugle. Puno je napredovao u odnosu na prošlu godinu. Redovit je na treninzima, što pokazuju i odlični ovogodišnji rezultati. S obzirom da najvažnija natjecanja tek dolaze u 5. i 6. mjesecu očekujem i bolje rezultate te visoke plasmane. Također, iznimno mi je važno da Luka održi dobre ocjene i upiše srednju školu po svom izboru.

Na novinarsko pitanje koji je recept za atletski uspjeh trener Jakopović poručuje:

Svakako bih naveo da je u našem klubu jako važno da atletičari budu svestrani, da budu dobri učenici te da redovito treniraju, također i da se izgrade kao osobe. To je recept za dobre rezultate!

Istinitost tih riječi dokazao nam je Luka! Čestitamo!

Recept za uspjeh!

objavio: Sanja Lijović   datum: 6. 4. 2017.

« Ožujak 2024 »