ŠTO NAM RADE ZBORAŠI...

Pišu: Novinarska grupa, Zrinka Šimunović, 6. a

Zapitali smo se što nam ovih dana rade zboraši te imaju li planove za sljedeće mjesece pa smo ih odlučili posjetiti. Uopće nismo sumnjali da su vrlo vrijedni i da rade punom parom. Bilo je uzbudljivo i u prvom polugodištu, pogotovo u prosincu. 2. prosinca nastupali su na Velesajmu, a pjevali su Pastorellu, Svim na zemlji… i Halleluyah. Publika je velikim pljeskom zahvalila za tu glazbenu poslasticu. Već 3. prosinca nastupili su na Zrinjevcu. U publici je bilo mnoštvo ljudi i zbog toga je većina u zboru imala malu tremu, no to se nije vidjelo dok su pjevali. Nakon zadnje pjesme zaorio se najveći pljesak koji su ikada čuli, a publika je tražila još jednu izvedbu pjesme Halleluyah. 8. prosinca pjevali su na Trgu bana Josipa Jelačića.  Imali su male probleme s reprodukcijom glazbe pa su se morali prilagoditi, no bilo je jako zabavno! Za nagradu su dobili besplatne karte za klizanje na Velesajmu! Svi su bili sretni i ponosni jer su članovi školskog zbora.

Nastup na Zrinjevcu i pjesma Halleluyah.

Evo kako zboraši vide svoj rad.

Jeste li uživali u nastupima u vrijeme adventa?

Nera K.: Jako sam zadovoljna! Mislila sam da nećemo imati puno publike, a zapravo je došlo puno ljudi, pogotovo na Zrinjevac. Super smo zvučali!

Mare J.: Zadovoljna sam zato što nas je puno ljudi došlo gledati i jer su nas

tražili da ponovo otpjevamo pjesmu koja im se najviše svidjela. Provela

sam vrlo lijepe trenutke sa svojim prijateljicama.

Josipa P.: Najviše sam zadovoljna nastupom na Zrinjevcu – zato što smo dobro pjevali, mislim da nismo imali tremu i bilo je najviše publike.

Ispunjeni ponosom!

Kako biste privukli druge učenike da se pridruže zboru?

Klara Š.: Otpjevala bih im pjesme koje radimo i mislim da bi im se svidjelo.

Josipa P.: Rekla bih im da se luuudo zabavljamo, da imamo zabavne, drage

i duhovite voditeljice te da pjevamo jako lijepe pjesme.

Elena B.: Ne znam, možda bismo mogli napraviti neki nastup u školi ili pokazati im prosječan zabavan dan na satu zbora.

Što mislite o pjesmama koje odabiru voditeljice? Imate li neki prijedlog?

Mare J.: Nemam prijedlog, pjesme su ok.

Elena B.: Neke pjesme mi se sviđaju, a neke manje. Ali profesorice najbolje

znaju što se sviđa publici i koje pjesme su primjerene našoj dobi. Moj

prijedlog je da se zboraši i voditeljice dogovore koje bi pjesme svi voljeli

pjevati.

A što kažu voditeljice Zrinka Mihovilović Krajina te Ines Stanišak Pilatuš?

Što mislite, hoće li pjevači u zboru imati glazbenu budućnost?

Vjerujemo da hoće. Svi koji se žele baviti glazbom, ako imaju veliku želju, sigurno hoće jer imaju predivne glasove i željni su pjevanja.

Imate li nešto poručiti svim učenicima koji lijepo pjevaju, a ne idu na zbor?

Pozivamo ih da se okušaju u pjevanju u našem zboru.

Možete li nam otkriti neke svoje planove?

Svakako! Nastupamo na Dan škole i na obilježavanju dvadesete godišnjice zbora Bim Bam Bom!

Jedva čekamo da ih čujemo!

objavio: Sanja Lijović   datum: 15. 3. 2017.

« Ožujak 2024 »