DJECA ZA PET

Piše: Novinarska grupa, izjavu uzele Ema Firšt i Marija Sajko, 6. b

U prosincu je u našoj školi održana humanitarna akcija pod nazivom Djeca za pet. Akcija je organizirana na inicijativu vjeroučiteljice Ivane Gašljević Vukobradović te Centra za edukaciju, savjetovanje i humanitarno djelovanje Krugovi. Udruga u jednu od svojih aktivnosti ubraja prikupljanje očuvanih i upotrebljivih igračaka koje djeci više nisu potrebne. Igračke izlažu te za njih prikupljaju donacije, a prikupljena sredstva prosljeđuju kao podršku maligno oboljelima ili ih doniraju dječjim domovima, obiteljima niskog socijalnog statusa... U predbožićno vrijeme lijepo je pomoći svome bližnjemu i tako pokazati plemenito srce, a naši su učenici pokazali da ga imaju te su se odazvali pozivu. Vjeroučiteljicu Ivanu zamolili smo za kratku izjavu.

Kako ste doznali za udrugu Krugovi?

Moja prva susjeda volontira u Udruzi, od nje sam saznala za akciju i zamolila me za suradnju.

Kakav je bio odaziv naših učenika?

Odaziv je bio odličan. Učenici su se potrudili, a igračke su zaista kvalitetne. Sve igračke izlažu se u prostorima udruge, gdje ih bilo tko može kupiti za simboličan iznos. Skupljeni prilozi doniraju se maligno oboljelima. Dio igračaka koji se ne proda daje se socijalno ugroženima i bolnicama. Udruga djeluje diljem Hrvatske u centrima osnovnih škola. Zadovoljni su našim odazivom i nadaju se daljnjoj suradnji.

Ravnateljica Blaženka Gašljević i vjeroučiteljica

Ivana Gašljević Vukobradović sa zahvalnicom udruge

Krugovi

Pomognimo drugima jer to možemo!

objavio: Sanja Lijović   datum: 19. 1. 2017.

« Ožujak 2024 »