"KAD OSVANE JUTRO"

Intervju s vjeroučiteljicom Ivanom Gašljević Vukobradović, redateljicom prekrasnog videouratka, ujedno i prvog takvog rada naše škole

Pišu: Ema Firšt, Nika Hlača i Leona Vujičić, 5. b

U rujnu 2015. snimljen je videospot za pjesmu Kad osvane jutro. Pjesmu je napisao naš bivši učenik Valentino Čehulić, a uglazbila ju je profesorica Glazbene kulture Zrinka Mihovilović Krajina i tadašnji 6. c (2012.). Prekrasan spot razlog je za intervju s redateljicom, vjeroučiteljicom Ivanom Gašljević Vukobradović.

Snimili ste videospot za pjesmu Kad osvane jutro. Kako ste došli na tu ideju? Svidjela vam se pjesma?

Već sam jedan spot napravila, za rođendan svom mužu. To je vidjela profesorica Mihovilović Krajina i zamolila me da napravim spot za pjesmu koja mi se jako svidjela.

Jeste li imali pomoćnika?

Jesam, svoju nećakinju Marinu koja je snimala i montirala.

Koliko je trajalo snimanje i što vam je sve trebalo za taj poduhvat? Može li to pokušati bilo tko s idejom?

Snimanje je trajalo jedan dan jer je jedino taj dan glumcima odgovarao. Snimali smo fotoaparatom. Snimanje spota je nešto što može pokušati bilo tko s idejom.

Jeste li se suočili s problemima?

Bilo je problema s glumcima. Trebalo ih je biti više, zapravo cijeli razred, ali nitko nije imao vremena tako da ih je glumilo samo dvoje. Još jedan problem bila je kiša koja je dodatno otežavala. Kiša u spotu nije prava, nego sam ja s krova zalijevala crijevom za vodu pa je učenicima bilo teško biti tužnima kad su se meni smijali.

Tko su „glumci“ i gdje ste snimali?

Snimali smo na Bundeku, a glumili su Ema Kustić, Petar Vukovski i moj pas Nala.

Jeste li zadovoljni rezultatom i hoćemo li vidjeti vaš uradak na You Tubeu?

Jesam zadovoljna, mislim, da smo imali više vremena, bilo bi još bolje. Škola će spot staviti na stranicu škole, a na You Tube ću staviti ili ja ili profesor informatike.

Zna li Valentino Čehulić da je za njegovu pjesmu snimljen videospot? Kako to da ne nastupa?

Zna da je snimljen. Bio je pozvan kad i svi ostali koji su stvarali pjesmu, i svi tadašnji šestaši, ali odazvali su se samo Ema i Petar.

Recite nam nešto o sebi. Kako ste odabrali svoj poziv?

U srednjoj školi imala sam jednog vjeroučitelja koji mi je pomagao kad mi je bilo teško pa sam i ja htjela tako nešto napraviti za nekoga. I tako, malo pomalo, shvatila sam da je biti vjeroučiteljica jedino što zapravo želim raditi.

objavio: Sanja Lijović   datum: 11. 3. 2016.